Rezime 2020./21. školske godine

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 7. 10. 2021.

Radovi na školskim objektima, projekti, obljetnice

Iz hodnika matične škole uklonjena je fontana, garderobni ormarići premješteni su u podrum, a stolovi za blagovanje naseljeni tako da učenici uzimaju obrok bliže kuhinji. Kuhinja je opremljena funkcionalnom slavinom, kolicima za posluživanje hrane i potrebnim suđem. U učionice su postavljeni projektori što učiteljima olakšava izvođenje nastave. Na južnoj strani školske sportske dvorane zamijenjena je stolarija u vrijednosti 50 000 kn u čemu je sudjelovao osnivač Koprivničko-križevačka županija i Općina Ferdinandovac. Općina Ferdinandovac financirala je i zamjenu dotrajale rasvjete u školskoj dvorani koja je predstavljala opasnost za učenike. U podrumu, uredima i kotlovnici rekonstruirana je kanalizacija u vrijednosti 14 000 kn.

Odrađena je prva faza postavljanja instalacija za  brzi Internet, građevinski su radovi završeni, preostaje postavljanje kablova i elektroničkih uređaja – u sklopu projekta e-škole. Postavljeno je automatsko zvono čime je olakšan rad spremačicama.

Donacijom 7 000 kn Općine Novo Virje nabavljene su knjige za školsku knjižnicu.

Provodi se projekt prekogranične suradnje ROBOTICO u suradnji sa Strukovnom školom Đurđevac i osnovnom školom iz Czurga. Ukupna je vrijednost projekta 236 922, 04  EUR. Sredstvima iz projekta potpuno se oprema informatička učionica novim elektroinstalacijama, klimom, namještajem računalima, 3D printerom, robotskom rukom, teleskopom i drugom najsuvremenijom informatičkom opremom. Cilj je projekta popularizacija STEM područja među učenicima kroz robotiku, obučavanje učitelja i učenika u području robotike, mehatronike, astronomije, programiranja i 3D modeliranja te pokretanje nove izvannastavne aktivnosti i objavljivanje priručnika iz robotike za učenike.

Za igralište Područne škole Drenovica kupljene su zaštitne mreže koje će biti postavljene na metalnu konstrukciju u suradnji s općinom Novo Virje. U WC-e za učenike te škole postavljeni su bojleri za grijanje vode te u WC-e za učitelje u matičnoj školi. Ispred Područne škole Drenovica srušeni su i uklonjeni dotrajali borovi. U čišćenju su sudjelovali su roditelji, učitelji, pomoćno osoblje škole te zaposlenici Općine Novo Virje. Trupci borova iskoristit će se za obnovu nadstrešnice za bicikle u PŠ Crnec. U PŠ Drenovica postavljena je pametna ploča.

Školu je pohađalo 170 učenika s kojima je radilo 24 učitelja i stručnih suradnika te 9 ostalih zaposlenika. Na svečanoj sjednici uz Dan škole ravnatelj škole Miroslav Fuček čestitao je zaposlenicima na radu provedenom u školi: spremačicama Marini Crnčić za 5 godina, Katici Benko za 10 godina, učiteljici Melaniji Mađerić za 15 godina te domaru Zdravku Benku za 35 godina. Na ukupnom radnom stažu čestitao je: učiteljicama Martini Kuštrak i Marini Šapina za 10 godina, Nikoli Dorčecu za 15 godina, spremačici Anici Horvat za 25 te učiteljici Ljubici Kenđelić za 35 godina.

Kolektiv se oprostio s dugogodišnjom školskom kuharicom Šteficom Benko koja je, na žalost, izgubila bitku s teškom bolešću.

Nastavni plan i program realizirani su u potpunosti. Dijelovi školskog kurikuluma nisu ostvareni zbog epidemiološke situacije izazvane pandemijom virusa COVID-19. Učenici su sudjelovali na školskim i županijskim razinama natjecanja (Europa u školi i natjecanje iz informatike, mentorice su bile Nada Lukić i Anita Topljak Patačko).

Lidija Levačić Mesarov