Županijsko natjecanje iz Geografije

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 10. 3. 2022.

Natjecanje iz Geografije za Koprivničko-križevačku županiju održano je 7. ožujka u OŠ Ferdinandovac.

Natjecalo se 53 učenika, 40 iz osnovnih škola i 13 iz koprivničke i đurđevačke gimnazije. Osnovnoškolsci su bili iz sve tri koprivničke škole, iz Đurđevca, Kalinovca, Ferdinandovca, Legrada, Svetog Ivana Žabna i Kloštra Podravskog. Najuspješniji su bili učenici iz Kalinovca, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“, OŠ„Đuro Ester“, iz Đurđevca, Svetog Ivana Žabna i OŠ Braće Radić.

Zahvale i prigodne darove za sudjelovanje uručili su im ravnatelj OŠ Ferdinandovac Miroslav Fuček i voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja Geografije Elizabeta Trepotec Marić.

Uz natjecanje sudionici su posjetili Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci i Hrvatsku Saharu.