Dan kravate i Dan kruha

Autor: Silvija Jularić, 19. 10. 2015.

U Osnovnoj eko-školi Ferdinandovac svečano je obilježen Dan kravate. Učenici  i učitelji došli su s kravatama u školu. Na satu razrednika učenicima je predstavljena povijest kravate te su upoznati s njezinom simbolikom kao predmeta koji predstavlja otmjenost i kulturu odijevanja. Učenici vježbali vezati kravate. Provedena je i anketa koliko bi učenika i zaposlenika bilo zainteresirano za svakodnevno nošenje kravate.

Obilježeni su i Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Djeca su u školu donijela jesenske plodove i proizvode od brašna. Sve je nakon prigodnog programa koji su pripremili učenici s učiteljicama blagoslovio ferdinandovački župnik Daroslav Benjak.

Dan kravate i kruha