Željka Horvat-Vukelja oduševila učenike

Autor: Silvija Jularić, 20. 12. 2015.

Željka Horvat-Vukelja

U suradnji sa Školskom knjigom u Mjesecu hrvatske knjige našu je školu posjetila književnica i urednica Željka Horvat-Vukelja. Nadahnuto, živo i na interaktivan način pričala je djeci priče, animirala ih sviranjem, glumom i lutkama. Oni su sa zanimanjem aktivno slušali, sudjelovali, odgovarali na pitanja, pitali, razmišljali i računali. Učenici razredne nastave susretom su oduševljeni i pričama očarani. Vjerojatno će uvijek pamtiti Željku kao zanimljivu književnicu, priče kao privlačan svijet, pa je susret izvrstan poticaj ne samo za čitanje Željkinih priča i slikopriča, već književnih djela općenito.

Lidija Levačić Mesarov