Pokaži što znaš

Autor: Silvija Jularić, 21. 3. 2016.

U osnovnoj školi Ferdinandovac u povodu Dana darovitih koji se obilježava 21. ožujka proveden je projekt pod nazivom Pokaži što znaš. Održani su kvizovi znanja za učenike razredne i predmetne nastave. U kvizu razredne nastave pobijedili su učenici četvrtog razreda matične škole Nika Ivandija i Lara Saić. U kvizu predmetne nastave najbolji su bili sedmaši Martina Berta i Emanuel Miloš. Kviz su osmislile i pripremile stručne suradnice škole, pedagoginja Ena Sulimanec i knjižničarka Lidija Levačić Mesarov.

Priredbom Pokaži što znaš obilježava se Dan darovitih učenika da se potakne talentiranu djecu da razvijaju svoje talente, da ih njeguju i pokazuju te da i druge potaknu na prepoznavanje onoga u čemu su dobri i da slijede njihov primjer.

U sedam kategorija prijavilo se 40 učenika. Nakon svih izvedbi najuspješnije su tajnim glasovanjem odabrali svi učenici škole. Tako je u 2015./16. godini najbolja pjevačica Filipa Ščuka iz osmog razreda, najbolji je svirač šestaš Filip Zeljar. Iz šestog razreda dolazi i najbolja plesačica Sara Mesarov. Najuspješniji literarni uradak napisala je Laura Levačić iz 4. razreda. Najbolja je recitatorica sedmašica Martina Berta, a Dennis Hrvoić najbolji je u dvije kategorije: likovnih uradaka i ostalih vještina.

Lidija Levačić Mesarov, prof.