Šahistice OŠ Ferdinandovac osvojile drugo mjesto na Završnici državnog prvenstva u šahu za najbolje osnovne škole Republike Hrvatske

Autor: Silvija Jularić, 28. 4. 2016.

Šah

U ponedjeljak, 25. travnja u prostorima porečkog  Hotela Delfin održana je Završnica državnog prvenstva u šahu za najbolje osnovne škole Republike Hrvatske. Našu je školu u kategoriji djevojčica predstavljala ekipa u sastavu: Ema Bevanda, Lorena Bevanda, Petra Kovač, Lana Stružan i Monika Matiša. Na mjestu voditelja ovaj se put umjesto učitelja Željka Karana našao učitelj Vedran Pintarić.

Završnica državnog prventva u šahu održavala se u sklopu Završnice Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske koje se od 24.do 26. travnja održavalo u Poreču. Na  Završnici je bilo zastupljeno niz sportova od košarke do badmintona tako da je Hotel Delfin, gdje su svi natjecatelji bili smješteni, od jutra do mraka bio ispunjen stotinama natjecatelja iz cijele Hrvatske koji su se pripremali za nastup na različitim  sportskim borilištima grada Poreča.

Završnica u šahu odvijala se u prostorima Hotela Delfin gdje su se na više od dvadeset šahovskih ploča  natjecali dječaci i djevojčice. Samo natjecanje bilo je iznimno napeto i ispunjeno preokretima tako da je tek zadnje kolo odlučilo konačan raspored ekipa.

U toj napetoj završnici naše djevojčice iz OŠ Ferdinandovac sjajno su se snašle i uspjele parirati odličnoj ekipi djevojčica iz OŠ Gustava Krkleca iz Zagreba tako dobro da je na kraju o pobjedniku zaista odlučivalo par poteza na šahovskoj ploči. Sretnija i spretnija ovaj put bila je ekipa iz Zagreba, no s obzirom na dob naših natjecateljica, možda se već sljedeće godine na Završnici te dvije ekipe ponovno susretnu.

Osvojeno drugo mjesto na tako velikom i važnom natjecanju s tako jakom konkurencijom iz cijele Hrvatske, ogroman je uspjeh zbog kojeg svi jedva čekamo početak nove sezone šahovskih nadmetanja kako bismo se mogli radovati novim uspjesima naših šahistica.

Vedran Pintarić, dipl. učitelj