Zdrav za 5!

Autor: ENA SULIMANEC, 7. 11. 2016.

Ministarstvo unutarnjih poslova u suradnji s Ministarstvom zdravlja, Ministarstvom zaštite okoliša i prirode te u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta, nastavlja provedbu preventivnih aktivnosti usmjerenih na prevenciju ovisnosti (alkohol, droge, igre na sreću) kao jednu od svojih prioritetnih područja kroz preventivni projekt „Zdrav za 5“ u koji je uključena i naša škola.

Svrha je projekta prevencija ovisnosti te kontinuirano promicanje prosocijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja, podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline, podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti te usvajanje zdravih stilova života.

U sklopu toga, 4.11.2016. djelatnica MUP-a Maja Vrbek, posjetila je našu školu i učenicima 8. razreda održala predavanje o štetnim posljedicama i kaznenopravnim aspektima zlouporabe alkohola.