„Naš dar za Vukovar“

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 16. 1. 2017.

U mjesecu studenom tradicionalno  obilježavamo jedan od najtužnijih, ali ujedno i najvažniji događaj iz mlađe hrvatske povijesti, a to je Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Prisjećamo se svih onih koji su žrtvovali i dali svoje zdravlje i živote za slobodnu Hrvatsku i mir u kojem danas živimo. Učenici i zaposlenici Osnovne škole Ferdinandovac osmislili su  i uključili se u obilježavanje Dana sjećanja kroz društveno koristan projekt pod nazivom „Naš dar za Vukovar“ . Povodom 25 godina od stradanja Vukovara, učenici su 25 dana skupljali plastične boce pod geslom „Plastične boce sakupljamo, vodotoranj obnavljamo“. Plastične su boce  zamijenjene za novac, a sav je prihod uplaćen na račun namijenjen obnovi Vukovarskog vodotornja – simbola hrvatskog zajedništva. Ovim projektom škola se pridružila projektu obnove vodotornja koji se provodi na državnoj razini. Projekt je završio 18.11.2016. godine prigodnim programom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara. Svojim su odazivom i sudjelovanjem u projektu učenici Osnovne škole Ferdinandovac pripomogli obnovi Vukovarskog vodotornja,  a istovremeno su  pokazali domoljublje, ekološku osviještenost, građansku solidarnost te zajedništvo koji će biti ugrađeni u budućnost Vukovara i Hrvatske.

Krešimir šadek, prof.