Lovro Kišiček i Teo Mesarov upućeni na županijski Lidrano 2017.

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 6. 2. 2017.

Međuopćinski susret „Lidrano“ 2017. održan je u OŠ prof. Franje Viktora Šignjara u Virju. Sudjelovali su učenici iz šest osnovnih i dviju srednjih škola. Za županijsku razinu smotre predložen je jedan literarni rad iz OŠ Molve i dva iz Virja, te dva novinarska uratka iz Virja. U samostalnim scenskim nastupima najuspješniji su bili učenici naše škole: Lovro Kišiček i Teo Mesarov. Lovro Kišiček izveo je recitaciju Sanje Pilić:  „Kako me zovu“, a Teo Mesarov pjesmu Miroslava Dolenca Dravskog „Starinske šege“. Lovru Kišička  pripremao je Miroslav Fuček, a Tea Mesarova učiteljica Lidija Levačić Mesarov. Iz Virja je upućena Lorena Potnar. Na županijsku razinu od skupnih scenskih igara predložene su one iz Đurđevca i Molvi. Đurđevačka će se gimnazija na županijskoj smotri predstaviti scenskom igrom Djevojčica sa šibicama i krasnoslovom Lastavice, a srednja škola krasnoslovom Čez noć.