Posjet petog razreda Domu Singer u Ferdinandovcu

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 11. 5. 2017.

Dana 24. travnja učenici petog razreda posjetili su Dom Singer u Ferdinandovcu u sklopu izvanučioničke nastave građanskog odgoja.

Kratkim izlaganjem, vlasnica doma Ana Singer upoznala je učenike sa svakodnevnim potrebama oko skrbi starijih slabo pokretnih i nepokretnih osoba te ih upoznala s korisnicima doma.

Učenici su uživo mogli vidjeti dom, od rasporeda spavanja po sobama u domu, posebnog WC-a prilagođenog starijim osobama, ormar s lijekovima i ostalim potrepštinama za korisnike te zajedničke prostore doma.

Na pitanje učenika korisnicima kako iz njihovog kutka izgleda život u domu, jedna korisnica se povjerila da im je jako lijepo i da se ona osjeća kao da su svi jedna velika obitelj, jer oni zapravo žive tamo svaki dan zajedno. Također je napomenula da je i osoblje jako ljubazno i uvijek na usluzi.

Učenici su razmijenili s korisnicima čestitke i narukvice prijateljstva koje su sami u tu svrhu izradili.

Napisala Dijana Habijanec, razrednica 5. razreda