Kušanje voća

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 25. 5. 2017.

U okviru projekta Shema školskog voća, koji provodi Ministarstvo poljoprivrede, provode se i prateće mjere, npr., satovi kušanja voća i povrća, posjeti OPG-ima, nastava u vrtu, posjeti hladnjačama i tržnicama i dr. Mi smo se prijavili za te prateće mjere i ušli smo u taj projekt. Za svaku prateću mjeru izabrali su po dvije-tri škole na županiji. U nošoj je školi provedena prateća mjera satovi kušanja voća, a realizirali su savjetnici iz županijske savjetodavne službe, mr. sc. Željkica Oštrkapa  Međurečan i Leon Golub, 19. svibnja. Učenici od prvog do četvrtog razreda matične škole, ocjenjivali su izgled, boju i okus četiriju sorata jabuka, te birali koja im je najbolja.