Izložba slika Dragutina Kovačića

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 5. 10. 2017.

Izložba slika Dragutina Kovačića u OŠ Ferdinandovac otvorena je 26. svibnja 2017. Rođen i odrastao u Podravini, toj kolijevci naivnog slikarstva, izložio je ulja na staklu. Slikar, koji svoju ljubav prema Podravini iznosi slikajući, stvorio je slikarstvo u čijem je središtu zanimanja priroda sa svojim stalnostima i mijenama, prepoznatljivo po svojoj mekoći i jednostavnosti koje iščitavamo kao sanjariju, spokoj i blagu vedrinu. Svojom je izložbom zadivio mnoge podravske zanimatelje za umjetnost. Unuka Dragutina Kovačića, Lora Rukavina također je pokazala da je likovni talent dio genetskog nasljeđa. Zapisao je u predgovoru kataloga povjesničar umjetnosti Franjo Horvat.

Martina Berta i Magdalena Mesarov, 8. r.