Županijsko natjecanje u šahu

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 9. 2. 2018.

Ove godine županijsko natjecanje u šahu bilo je u našoj školi. Sudjelovalo je 5 škola: Osnovna škola Molve, Osnovna škola „Grigor Vitez“ iz Žabna, Osnovna škola „Ivan Lacković Croata“ iz Kalinovca, Osnovna škola „Vladimir Nazor“ iz Križevaca i Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“ iz Koprivnice. Evo što su izjavili naši natjecatelji: Jelena Kokša (kapetanica iz Molvi): „Nadam se  prvom mjestu.“ „Išla sam na svjetsko natjecanje u šahu u Republiku Južnu Afriku.“
Lana Bazijanec (Kalinovac): „Šah igram od 4. razreda jer mi se sviđa kao igra i zbog toga jer me moj tata potiče.“

Lovro Koštić (Koprivnica): „Moja ekipa i ja nadamo se prvom mjestu.“

Matko Balala (Kalinovac): „Nadamo se što boljem rezultatu. Zadovoljni smo prelaskom na županijsko natjecanje.“

Andrea Rajković (Žabno): „Nadam se prvom mjestu, no mislim da ćemo biti drugi. Igram šah jer me opušta.“

Svi su usredotočeno igrali, a najuspješniji su bili: ženska ekipa iz Žabna, druge su bile  natjecateljice iz Molva, od dječaka: 1. mjesto osvojili su Koprivničanci, drugi su bili Križevčani, a treći Kalinovčani.

Sara Mesarov, 8. b