Izvanučionička nastava učenika 6. razreda

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 7. 5. 2018.

Dana 27. travnja 2018. godine učenici su u sklopu izvanučioničke nastave podsjetili gradove Đurđevac i Bjelovar u pratnji učitelja Krešimira Šadeka i Dijane Habijanec.

Posjetili su Stari Grad u Đurđevcu gdje su u izvornoj stvarnosti učili o legendi, ali i povijesnim činjenicama prodiranja i pokušajima osvajanja Osmanlija na području đurđevačke Podravine pa i šire u prošlosti.

Posjetili su i izložbu Pabla Picassa kao predstavnika kubizma. Uz stručno vodstvo razgovarali su o slikama slavnog umjetnika te promatrali njegove slike sa zanimanjem i divljenjem.

Posjet Đurđevcu završili  su posjetom Hrvatskoj Sahari gdje su vidjeli sve njezine životinjske stanovnike poput  deva, ponija, koza, ovaca, magarca, rijetke peradi... Uživali su slikajući se s devama te slušali predavanje o korisnosti i uzgoju deva.

U Bjelovaru su posjetili kazališnu predstavu Svirko Svemirko koja je budila posebno zanimanje jer su izvođači ne samo izvrsni glumci, već i iste dobi kao i oni, učenici i djeca.

U Konjičkom klubu u Bjelovaru  ugodno smo bili iznenađeni predstavnikom Konjičkog kluba Bjelovar, koji je osim promicanja konjičkog sporta i prikaza jahanja konja, iznio i niz povijesnih obrazovnih sadržaja primjerenih šestom razredu osnovne škole (objasnio je i pokazao prvu kravatu i njezinu tadašnju namjenu, objasnio je razliku između mača i sablje te učenicima pokazao sablju; pokazao je dijelove odjeće osvajača koji su harali našim područjima u prošlosti te objasnio tadašnju ulogu ljudi i konja).

« Kolovoz 2018 »