Posjet voćnjaku i fazaneriji

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 23. 10. 2019.

Učenici od 1. do 4. razreda naše škole bili su 15.10. 2019. godine na izvanučioničkoj  nastavi u Đurđevcu. Posjetili su  voćnjak i hladnjaču Osatina u Đurđevcu povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje te Dana jabuka. U voćnjaku su vidjeli kako se beru jabuke strojem. Kušali su jabuke i pili prirodan jabučni sok.

Iz voćnjaka su otišli u tvornicu gdje su vidjeli kako se jabuke tretiraju, režu i pakiraju za prodaju. Pratili su kako se viljuškarom sanduci jabuka prevoze u hladnjaču i spremište.

Naučili su zašto je voće zdravo, upoznali se s načinom uzgoja, ubiranja i skladištenja voća u voćnjaku.

Posjetili su i Fazaneriju Peski gdje su vidjeli uzgoj fazana, zečeva, gusaka te muflone i jelenove. Morali su ići nečujno uz divlje životinje jer su one vrlo plahe pa su tako naučili razliku između divljih i domaćih životinja. Fotografirali su se pred kapelicom Sv. Huberta, zaštitnika lovaca.

Lucija Fuček, 4. r.