Po Zagrebu širom – izvanučionička nastava učenika PŠ Crnec i PŠ Drenovica

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 30. 10. 2019.

25. listopada 2019. učenici Područne škole Crnec i Područne škole Drenovica realizirali su izvanučioničku nastavu u Zagrebu. Na put smo krenuli ranom zorom, u 7.00 h. Putovanje do Zagreba bilo je malo pospano, no sav umor brzo je nestao kad smo došli u Zoološki vrt. Tamo smo vidjeli mnogo životinja, od gmazova, ptica, zebri, majmuna, medvjeda pa sve do lavova. Vrijeme provedeno u Zoološkom vrtu brzo je prošlo. Potom smo se zaputili u CineStar gdje smo pogledali avanturistički animirani 3D film Kralj lavova. Uz kokice i sok film je brzo završio. Naša izvanučionička nastava nastavila se posjetom Tehničkom muzeju Nikole Tesle. U muzeju smo posjetili i razgledali odjel vatrogastva, prometa, rudarstva, geologije i nafte. Posjet rudniku bilo je zanimljivo i neobično iskustvo. Na kraju samog dana prošetali smo glavnim trgom, Trgom bana Josipa Jelačića i tržnicom Dolac. Izvanučioničku nastavnu završili smo posjetom zagrebačkoj katedrali koja je posvećena Uznesenju Blažene Djevice Marije te se sretno vratili svojim kućama u 20.00 h.

Učiteljica Slavica Pavlović