Edukacija učitelja i stručnih suradnika

Autor: Katarina Križić, 1. 10. 2021.

U utorak 28.9. provedena je edukacija učitelja i stručnih suradnika naše škole. Edukaciju su održale Kaja i Lucija, predstavnice organizacije Outwordbound Croatia iz Zagreba, a tema je bila Iskustveno učenje i razvoj socijalnih vještina.

Zašto iskustveno učenje?

Zato što ga je moguće provoditi ne samo u prirodi, već i u drugim odgojno-obrazovnim kontekstima pa tako i u školskoj nastavi. Prednost te metode je što motivira učenike jer zahtijeva njihovo aktivno sudjelovanje.

Sudionici edukacije imali su priliku za iskustvenim učenjem kroz različite aktivnosti koje su im voditeljice pripremile te dobili primjere aktivnosti koje mogu provoditi sa svojim učenicima.