Kajkavski etnografski kviz 2021.

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 15. 11. 2021.

Pripreme za Kajkavski etnografski kviz sastojale su se od čitanja knjige Djetinjstvo je vraški šugava stvar, proučavanja kajkavske kulture i učenja napamet pjesme Brojalica, trojalica koju je napisao Miroslav Dolenec Dravski. Uz pomoć učiteljice Lidije Levačić Mesarov napravile smo prezentaciju na temu mladine. Pomogla nam je i Frankina baka Ruža Ivšak. Kajkavski etnografski kviz održao se 15. 11. 2021. u 8 sati. Sudjelovale su OŠ Gola, OŠ Virje i OŠ Ferdinandovac. Tema je bila Bez perja i paperja neje moči.  Kviz se održao online.  Prvo smo imali krasnoslov, pa igru i prezentaciju. Dobile smo pozitivne komentare na sve što smo napravile. Odigrale smo samo jednu igru, zato što ova druga nije radila. To nas je malo razočaralo. Na početku smo imali dva pitanja vezana za kajkavsko narječje i za knjigu Djetinjstvo je vraški šugava stvar. Natjecatelji iz OŠ Virje i OŠ Drnje snimili su videe o čehanju perja, to jest o čehaljcu. Kao zahvalu za sudjelovanje dobit ćemo dar u kojemu su i majice.

Patricia Šadek i Franka Ivšak,  7. razred