Znanstveni turnir

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 21. 12. 2021.

Učenici 8. razreda naše škole sudjelovali su na 3. Znanstvenom turniru u organizaciji Osnovne škole Ljudevita Modeca iz Križevaca održanom 26. studenoga 2021.

Epidemiološka situacija nije dopuštala održavanje Turnira uživo pa se on održao  na daljinu u suradnji s još četiri škole s područja  Koprivničko-križevačke županije. Natjecali su se učenici osnovnih škola Sokolovca, Legrada, Vladimira Nazora i Ljudevita Modeca iz Križevaca te naša škola. Sudjelovale su dvije  skupine po tri učenika. Prva se skupina zvala Ferdos 1, a druga Ferdos 2. U prvoj skupini bili su Antonija Čorba, Lorena Kovačević i Petra Vranić, a u drugoj  skupini Lana Hrženjak, Goran Vranić i Maja Vranić.  Turnir je trajao 90 minuta. Učenici su  rješavali zadatke iz biologije, fizike i kemije koji su bili vezani uz gradivo 7. razreda. Skupina Ferdos 1 ostvarila je sveukupno 155 bodova  od mogućih 255 bodova dok je skupina Ferdos 2 ostvarila 121 bod. Skupina  Ferdos 1 osvojila je  5. mjesto, a skupina Ferdos 2 na 8. mjesto. Najbolji rezultat ostvarila je OŠ Vladimira Nazora iz Križevaca. Cilj turnira bio je potaknuti ljubav učenika prema prirodnim znanostima. Svi su učenici za sudjelovanje nagrađeni prigodnim darovima.

Petra Vranić, 8. r.