Pokaži što znaš!

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 4. 5. 2022.

I ove godine 29. 4. održala se priredba Pokaži što znaš. Projekt Pokaži što znaš priprema se u povodu Dana darovitih učenika. Cilj mu je obilježiti Dan darovitih učenika na način da se potakne talentiranu djecu da razvijaju svoje talente, da ih njeguju i pokazuju te da i druge potaknu na prepoznavanje onoga u čemu su dobri i da slijede njihov primjer.

Čuli smo pjevače i svirače, pogledali plesače i gimnastičare, poslušali najuspješniji literarni uradak naše škole i pogledali kako učenici naše škole crtaju i slikaju. U to sve uvele su nas učenice 7. r. Ema Kudumija i Franka Ivšak. Ukupno je bilo 39 natjecatelja u 7 skupina. Najviše je bilo glumaca i recitatora, njih čak 18. Izvodili su pjesme i igrokaze na književnom jeziku i na kajkavskom narječju. Darovitih likovnjaka bilo je 12. Neki su učenici nastupili u dvije kategorije. Publika je sa zanimanjem pratila nastupe i izvođače nagrađivala pljeskom. Pobjednike smo dobili na temelju glasovanja svih učenika škole:

1. Najsvirač: Lovro Radojica, 5. r.

2. Najrecitator: David Ivšak, 7. r.

3. Najlikovnjak: Ida Nađ, 7.

4. Najpjevač: Viktorija Ivurin, 6. r.

5. Najplesač: Petar Dorčec, 1. r.

6. Najliterat: Lovro Lauš, 5. r.

7. Ostale vještine: Stela Turbelija, 4. r.

Tijekom prebrojavanja glasova učenici su pogledali fotografije i videe nekih ovogodišnjih aktivnosti provedenih u našoj školi, razvoj plesnih stilova od 50-tih godina 20. stojeća do danas te i sami zaplesali budući da je priredba održana na Međunarodni dan plesa.

Lucija Lauš, 5. r.