Susret područnih škola Općine Novo Virje

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 10. 5. 2022.

Nakon duge dvije godine neodržavanja susreta radi pandemije koronavirusa, ponovno smo se okupili na susretu područnih škola.

Susret područnih škola Općine Novo Virje održan je 6. svibnja, a domaćin ovogodišnjeg susreta bili su učenici i učitelji Područne škole Drenovica. U goste su im stigli učenici i njihove učiteljice iz Područne škole Medvedička i Područne škole Crnec. Druženje smo započeli recitacijama, igrokazima i pjesmom. Svoje umijeće recitiranja i glume prvo su pokazali učenici škole domaćina, a potom učenici Područne škole Medvedička i Područne škole Crnec. Nakon službenog dijela, uslijedio je nogomet, koji je privukao većinu dječaka, ali i djevojčica. Utakmica je završila s mrežom punom golova za obje ekipe. Učenici, koji nisu igrali nogomet, sudjelovali su u likovnoj radionici. Po završetku natjecateljskih igara uslijedio je ručak i slobodna igra. Dan je prošao u igri, sportu, likovnom stvaralaštvu, veselju i prijateljstvu, okupan srećom i zajedništvom. Već sada se veselimo druženju dogodine kod naših prijatelja iz Područne škole Medvedička.

Slavica Pavlović, dipl. uč.