Obilježen Dan ružičastih majica - 22.2.2017.

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 22. 2. 2017.

Svake godine zadnje srijede u mjesecu veljači obilježavamo Dan ružičastih majica. Ideja je nastala u znak protesta protiv incidenta koji se dogodio u jednoj školi kada su učenici napali dječaka koji je u školu došao u ružičastoj majici kao podrška bolesnoj majci. Ružičaste majice, koje su s dječakom nosili i njegovi školski prijatelji, postale su simbol inicijative i kasnije međunarodno priznatog Dana. Ovaj nas Dan potiče da se zapitamo zašto drugačiji pate i zašto ih izbacujemo iz društva.

Udružimo se svi zajedno da u ovom svijetu drugačiji postane sasvim normalna riječ!

Laura Levačić , 5. r.