Život i rad na platformi nafte – predavanje

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 22. 11. 2017.

Život i rad na platformi nafte – predavanje

U petak, 10. studenog, 2017. godine gosp. Čokić, otac naše učenice Betine Čokić, održao je predavanje učenicima šestog razreda na Satu razrednika. Tema predavanja bila je život i rad na platformi nafte.

Na početku predavanja gosp. Čokić učenicima je objasnio proces nastanka nafte te kako se ona crpi iz zemlje. Nizom fotografija pokazao je kako izgleda samo postrojenje platforme te napomenuo da na jednoj platformi radi oko 150 ljudi, među kojima su i Arapi i Hrvati.  Pozdravom na arapskom jeziku objasnio je učenicima da je zbog prirode posla morao naučiti mnogo arapskih riječi.

Naglasio je dobre i loše strane rada na platformi. Kao dobre strane izdvojio je da radnici imaju smještaj i posebne kuhare za spremanje hrane koju jedu, a kao loše da se događaju vrlo opasne ozljede prilikom obavljanja samog posla, koje se pokušavaju spriječiti, ali ponekad u tome ne uspijevaju, kao što su u njegovom slučaju gubitak jednog prsta i prijelom rebra.

Gosp. Čokić na kraju je pokazao učenicima i svoje radno odijelo koje je ponosno obukao učenik Karlo Kenđelić oponašajući pravog radnika, manekena platforme nafte.

Zahvaljujemo gosp. Čokiću na ovom sjajnom predavanju!

Razrednica Dijana Habijanec