Prilagodba i prijenos relevantnih pedagoško-psiholoških, zdravstvenih i ekoloških informacija roditeljima učenika naše škole. Podizanje odgojnih kompetencija roditelja. Ujednačavanje i usklađivanje odgojnih postupaka škole i obitelji.

Projekt je prije svega namijenjen roditeljima polaznika naše škole kojima se list besplatno distribuira, a korisnici mogu biti svi koji su zainteresirani za odgojnu problematiku.

Nositelji su projekta svi učitelji i stručni suradnici škole. List neposredno uređuje i oblikuje uredništvo koje čine Ena Sulimanec, pedagoginja, Lidija Levačić Mesarov, učiteljica hrvatskog jezika i knjižničarka i Silvija Međurečan, učitelj informatike.

Učitelji i stručni suradnici te gost-suradnik pripremaju tekstove koje predaju uredništvu. Uredništvo oblikuje list, koji se zatim umnoži, uveže i distribuira roditeljima.

List izlazi dva puta tijekom školske godine, krajem prvog i krajem drugog polugodišta i besplatno se distribuira roditeljima. Autori trebaju članke predati mjesec dana prije završetka prvog, odnosno drugog polugodišta.

Realizacijom ovog projekta, koji je usmjeren na roditelje, očekujemo manje odgojnih problema među školskom populacijom, bolju suradnju s roditeljima, a time i bolja odgojna i obrazovna postignuća učenika.