Poboljšajmo čitanje

Uočeno je da učenici imaju teškoće s čitanjem koje kasnije uzrokuje probleme u učenju nastavnih sadržaja većine obrazovnih predmeta. Učenici koji ne ovladaju vještinom čitanja ne razumiju pročitani tekst, ne znaju izdvojiti bitno od nebitnoga, ne znaju smisleno prepričati pročitani tekst.

Ciljevi su projekta sljedeći:

• primjerenom brzinom i glasnoćom pročitati zadani tekst te odgovoriti na postavljena pitanja
  • pronaći, prepoznati i protumačiti osnovne i ključne pojmove i situacije u tekstu
  • razdvojiti bitno od nebitnog
  • prepoznati u tekstu ključne pojmove i objasniti ih
  • pravilno se izražavati u usmenoj i pisanoj komunikaciji.

Projekt provode stručna suradnica knjižničarka, pedagog, učitelji i učiteljice razredne nastave te učiteljice engleskoga i njemačkoga jezika.

Tekstove i zvučne zapise iz Engleskog i Njemačkog jezika možete pronaći u privicima u nastavku.