ŠPORTOM DO ZDRAVLJA

Športom do zdravlja

Projekt Športom do zdravlja provodi se od 1997. godine.
Cilj projekta je:

- poticanje učenika na svakodnevno bavljenje sportom, organizirano u klubovima ili samostalno
 - poticanje učenika na zdrav način života, prevenciju negativnih pojava kod mladih kao što je konzumacija alkohola, pušenje, uzimanje droge i sl.
 - razvijanje ljubavi prema športu
 - razvijanje fair-playa i navijačke etike
 - razvijanje prijateljstva i domoljublja.
Završna priredba održava se u lipnju, a učenici se natječu u krosu, skoku u dalj, tenisu, stolnom tenisu i badmintonu. Također, igra se nogometna utakmica između ekipe učitelja i ekipe učenika osmih razreda.

Najboljim natjecateljima, za prvo, drugo i treće mjesto dodjeljuju se medalje. Priredba svake godine završava natjecanjem zaposlenika u pikadu.