Aktivnosti knjižnice

Mišljenja u našoj školi o pandemiji COVID-19 i mjerama zaštite

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 13. 11. 2020.

Ilustracija

Živimo u vrijeme pandemije COVID-19. Svakodnevno slušamo o velikim brojevima novozaraženih virusom. Virus je oko nas. Budući da svakodnevno slušamo o pandemiji iz medija, upitala sam učenike 8. razreda i učitelje što misle o virusu, mjerama zaštite i njihovom provođenju. Anketa je anonimna kako bih dobila što iskrenije odgovore.

Moje mišljenje o pandemiji virusa COVID-19:

Moje mišljenje o mjerama zaštite:

Što bih promijenio/la u vezi s mjerama zaštite?

1. ispitanik

Pandemija COVID-19 je postala naša neželjena realnost. Mislim da bi trebali slušati stručnjake i prilagoditi se novonastaloj situaciji. Iz svakog zla treba pokušati pronaći i naučiti neko dobro.

Trenutne mjere zaštite ograničavaju nas u našim životima, ali ako na taj način osiguravamo život i zdravlje za ljude, uopće nije teško i mjere zaštite mi ne smetaju.

Proširio bih i postrožio mjere zaštite na sve ono bez čega možemo živjeti. (velika javna okupljanja, noćni klubovi, kafići…)

1. ispitanik

COVID-19 postoji otprije, ali dosad nije prepoznat kao opasnost. Do pandemije je došlo zbog nedovoljne zainteresiranosti i samog interesa da se informira o istom.

Smatram da, iako pojedinci daju sve od sebe da se uvedu odgovarajuće mjere, iste nisu dovoljno provedene.

Uzela bih u obzir nejednakost uvjeta provedenosti mjera i specificirala pojedino provođenje.

1. ispitanik

Jedna velika i nagla prekretnica u našem svakodnevnom životu koja nam nije nimalo olakšala, već otežala svakodnevicu. Virus koji se brzo širi među ljudima svih dobnih skupina. Ljudi su društveno biće te virus ne bira na koji će se organizam prenijeti.

Svaki čovjek se mora pridržavati mjera zaštite da bi se spriječilo daljnje širenje zaraze.

Smatram da bi mjere trebale biti strože da bi što manje bilo zaraženih i umrlih.

1. ispitanik

Virus je svakako opasan, mnogo ljudi umire. Trebamo se pridržavati mjera kako ne bi došlo do korone u našoj školi. Virus ne smijemo shvatiti olako.

Mislim da su preblage, zato što se situacija ne mijenja.

Smatram da su mjere preblage u odnosu na trenutno stanje s koronom, smatram da bi trebale biti strože.

1. ispitanik

Svaka bolest nosi svoje pa tako i ovaj virus. Naravno da se svi trebamo paziti i držati epidemioloških mjera, ali su se zanemarile druge, opasnije bolesti.

Treba ih se držati zbog svoje zaštite i zaštite drugih. Tko će nas čuvati, ako nećemo mi sami.

Strože kazne za one koje se ne pridržavaju. Ako može većina, mogu svi.

Lana Stružan, 8. a