Aktivnosti knjižnice

Noć knjige 2021.

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 27. 4. 2021.

Školska knjižnica OŠ Ferdinandovac uključila se svojim programom u manifestaciju Noć knjige koja se u Hrvatskoj odvija već 10 godina. Budući da je ovogodišnja manifestacija organizirana pod naslovom Ljekovita moć knjige, u našoj su školi organizirane dvije online radionice. Prva je bila Brain Gym na kojoj su sudionici upoznati s tim pojmom te su prakticirali neke vježbe za mozak koje pomažu kod čitanja i koncentracije. Također su upućeni na sadržaje Brain Gyma dostupne na internetu. U drugoj Biblioterapija svi su sudionici pročitali omiljeni ulomak iz književnoumjetničkog djela, obrazložili zašto su ga odabrali, razmijenili dojmove o njima te porazgovarali o njihovim porukama. Sudionice, učenice 6. r., razmijenile su i preporuke za čitanje. Ovim je programom školska knjižnica naše škole bila dio velike obitelji od više od 1100 knjižnica, knjižara, izdavača, muzeja i drugih sudionika ovogodišnje Noći knjige kojom su obilježeni Svjetski dan knjige i autorskih prava te Dan hrvatske knjige.

Lidija Levačić Mesarov