Aktivnosti knjižnice

Literarno-novinarska skupina Lastavica

Autor: Silvija Jularić, 21. 10. 2017.

Mjesec hrvatske knjige u našoj knjižnici

Članovi čitateljskog kluba Fantazija u povodu Mjeseca hrvatske knjige posjetili su vrtiće te 1. razrede matične škole. Čitali su im i aktualizirali slikovnicu o medi Grizlijanu koji se morao naučiti samostalnosti. Istu su slikovnicu čitali i učenicima PŠ Crnec te 1. i 4. razredu PŠ Drenovice.

Redovito tjedno čitaju nekoliko knjiga te ih prepričavaju jedni drugima i izrađuju umne mape. Njih izlažu u školskom hodniku tako da i druge učenike potaknu na čitanje. Razmjenjuju dojmove o pročitanome i međusobno si preporučuju knjige.

Sudjelovali su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja u kojem je iz naše knjižnice za sudjelovanje na završnoj svečanosti izabrana Lara Saić.

Napisali su mudre misli o čitanju i knjigama koje su objavili na školskom displayu.

Čitanje ne dolazi u pitanje!

Mislim da bi svi trebali svake godine pročitati barem jednu knjigu poput Malog princa.   Sara Mesarov

Onaj koji čita, proživi tisuću života, a onaj koji ne, samo jedan.

Ljudi koji čitaju, sigurniji su u sebe.  Laura Levačić

Knjiga je svaka

čarobni cvijet,

uzbudljiv let

u široki svijet.

Knjiga je zlato

I  skriveno blago, potraži je zato

i bit će ti drago!

Ne trati si dane,

knjizi pohitaj,

otvaraj joj strane

i čitaj, i čitaj!

Mladen Pokić

Laura Levačić, 6. r.

ZAJEDNO SMO JAČI

Učenici literarno-novinarske skupine Lastavica te čitateljskog kluba Fantazija osnovale su grupu za psihološku podršku Zajedno smo jači. Članovi se sastaju jednom na tjedan utorkom u 14:45. Svaki tjedan razgovaraju o drugoj temi, najčešće o svojim problemima te razmatraju mišljenja drugih učenika. Do sada su razgovarale o sljedećim temama:         strahovi

prijateljstvo/ljubav

životni ciljevi

izbor srednje škole

što me muči

različiti pogledi učenika i učitelja na iste stvari

jesen

snovi
                                           knjige koje su mi promijenile život.

Laura Levačić, 6. r.