Čitateljski klub Fantazija

Cilj je ovog projekta probuditi ljubav prema čitanju, knjigama i časopisima; poboljšati čitanje, osposobiti učenike za tečno, izražajno i razgovjetno čitanje te za razumijevanje pročitanoga; znati pronaći željenu informaciju, služiti se referentnom zbirkom, moći izdvojiti ključne riječi.

Učenici će samostalno čitati tekst s razumijevanjem, samostalno javno nastupiti bez straha, pronaći traženu informaciju, povezati, izdvojiti, zaključiti, sažeti, prepričati, analizirati, sintetizirati, napisati osvrt ili prikaz knjige, interpretativno čitati poeziju i prozu

Učenici unutar projekta odabiru knjige za čitanje, iznose dojmove o omiljenim knjigama, prepričavaju, glasno čitaju, slušaju, čitaju po ulogama, interpretativno čitaju, traže značenja manje poznatih pojmova u rječnicima, ilustriraju, dramatiziraju, razgovaraju o pročitanom, pišu osvrt ili prikaz knjige, izrađuju postere, anketiraju. Pomažu knjižničarki pri posubi i vraćanju knjiga, omataju knjige, tehnički ih obrađuju.

Voditeljica je projekta knjižničarka Lidija Levačić Mesarov.