Projekt "Iz baštine za budućnost" realiziran je u okviru rada učeničke zadruge "Iskra", 2006. godine.
Voditelj je projekta bio Slavko Kenđelić, a u projeknom timu još su radile učiteljice Marija Fuček, Ljubica Kenđelić i Lidija Levačić Mesarov.

Projekt se sastojao od četiri podprojekta:
a) Ščem so se služili naši stari?
b) Kako so se koštali naši stari?
c) Kak so se menili naši stari?

d) Kako so se igrali naši stari (dok so bili mladi)?

Rad na projektu rezultirao je uređenjem školske etno-zbirke u prostorijama općinske zgrade, izdavanjem CD-a na kojem je sačuvano stotinjak fotografija starih predmeta koji nisu više u upotrebi, zatim je sačuvano preko tisuću riječi zavičajnog ferdinadovačkog govora, koje se više ne koriste ili se sve rjeđe koriste u u govoru Ferdinandovčana.  Na CD-u je sačuvano stotinjak recepata starinskih jela kakva su sve rjeđe na našim jelovnicima te je opisano i fotografijama popraćeno desetak igara i igračaka kojima su se djeca igrala prije pedesetak godina.