Knjižnično-informacijski odgoj i obrazvanje

Cilj je upoznati učenike s funkcijom knjižnice, upoznati raspored knjižne građe, upoznati UDK, naučiti tehničku obradu knjiga, način ophođenja u knjižnici, naučiti što je signatura, katalog, upoznati knjižnični softver. Razviti svijest o vrijednosti prikupljanja, čuvanja i korištenja knjižne i druge knjižnične građe.
Stvaranje čitateljskih i knjižničnih kompetencija učenika (znati naći željeni sadržaj, razumjeti pročitano, umjeti se služiti knjižnicom, čitati, služiti se dječjim časopisima i referentnom zbirkom, umjeti se služiti enciklopedijom, rječnikom i pravopisom), osposobljavanje za cjeloživotno učenje.

Voditeljica je projekta knjižničarka Lidija Levačić Mesarov.