OTVORENI KIŠOBRAN

Prevencija ovisnosti u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije namijenjeno učenicima 6. razreda. Učenje o štetnosti pušenja, alkohola i  njihovu utjecaju na zdravlje i odnose u obitelji, vježbanje socijalnih vještina.

Provodi se kroz četiri radionice za učenike:

1. Upoznajmo se bolje
2. Alkoholizam
3. Pušenje i zdravlje
4. Kako reći NE

Predavanje za roditelje: „Prevencija ovisničkih ponašanja kod djece“ te roditeljski sastanak po završetku programa od strane Zavoda.

CILJEVI: osvijestiti kod učenika kako pušenje i pijenje alkoholnih pića utječe na zdravlje, odnose u obitelji i odnose s vršnjacima. Ukazati na potrebu i mogućnost izbjegavanja ponašanja koja uvjetuju pojavu ovisnosti. Poticati razvoj umijeća donošenja odluka

Voditeljica je projekta pedagoginja Ena Sulimanec u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo.