Vizija, misija, ciljevi

„Znanje je sjeme iz kojega će niknuti sreća, blagostanje i veličina hrvatskog naroda  u globaliziranom svijetu.“

Iskaz vizije:

Nastojimo biti demokratska škola, bliska životu, u kojoj je ugodno učiti i raditi, u kojoj svi daju, ali i traže svoj maksimum.

Iskaz misije:

Omogućiti učenicima da u ozračju tolerancije i suradničkih odnosa, steknu kompetencije potrebne za daljnje školovanje i uključivanje u svijet rada i društvo znanja u uvjetima globalizacije.

Strateški ciljevi:

• Omogućiti razvoj i napredovanje svakog učenika i učenice sukladno njihovim sposobnostima, te stjecanje osnovnih kompetencija potrebnih u daljnjem životu.
  • Razvijati kreativnost, inovativnost i poduzetnost.
  • Osposobiti učenike da znaju učiti i sami sebe poučavati.
  • Njegovati temeljne pedagoške vrijednosti.
  • Visoka očekivanja od svakog pojedinca, učenika i zaposlenika.
  • Razvijati pobjednički duh, samopouzdanje, kritičko mišljenje, socijalne i komunikacijske vještine, međusobno pouzdanje i povjerenje u ozračju pozitivnog raspoloženja.
  • Nastojati iskoristiti sve dostupne izvanškolske resurse, materijalne i ljudske,  koji će doprinijeti kvaliteti odgojno–obrazovnog  i njegovim ishodima.
  • Nastojati transformirati tradicionalnu ulogu učitelja, od onoga koji prenosi znanje , do onoga koji organizira proces učenja i samoučenja, koji je katalizator.
  • Od razredne do školske razine vođenje i upravljanje usmjeriti ka transformaciji škole u organizaciju koja uči i koja raste i razvija se.
  • Sve treba biti podređeno ostvarenju postavljenih ciljeva uz jasno postavljena pravila.
  • Rezultate i postignuća treba pratiti i kontrolirati transparentno i motivirajuće.
  • Punu pozornost posvetiti profesionalnom razvoju i napredovanju učitelja. Učiteljima omogućiti stjecanje i usavršavanje temeljnih učiteljskih kompetencija, te praćenje stručnih i znanstvenih dostignuća.
  • Temeljna filozofija zaposlenika-stalno se mijenjati i napredovati.