Edukacija učenika i učitelja o šećernoj bolesti

Autor: Katarina Križić, 16. 11. 2021.

Naši učenici i učitelji imali su prilike u petak 12.11. naučiti što je to šećerna bolest, koje vrste postoje te s kojim se izazovima svakodnevno bore osobe oboljele od šećerne bolesti. Gost predavač bio je Miroslav Kanisek, voditelj Kluba dijabetičara Slatko srce. Kroz različite vježbe vizualno je predočio koliko osoba oboljela od šećerne bolesti treba uložiti truda da drži razinu šećera u ravnoteži. Također, učiteljima je usmjerio pažnju na specifičnosti rada ukoliko imaju u razredu učenika sa šećernom bolesti.

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. studenog na rođendan Fredericka Bantinga koji je zajedno s Charlesom Bestom uspješno izolirao hormon inzulin.