SUDJELOVANJE NA 8. VIROVSKOJ PRKAČIJADI

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 2. 6. 2023.

Učenici četvrtog razreda matične škole Ferdinandovac i Područne škole Drenovica (Fran Aleksa, Goran Kutičić, Lana Lauš i Petar Vranić) pod vodstvom svojih učiteljica Petre Ivančan i Slavice Pavlović sudjelovali su 19. 5. 2023. godine na natjecanju pripreme i prezentacije sitnih kolača na osmoj Virovskoj prkačijadi.

Na natjecanju je sudjelovalo sedam ekipa. U prvom dijelu natjecanja svaka JE ekipa izradila po jednu kokos-roladu prema vlastitom receptu. Ocjenjivački žiri je kušao svaku roladu kako bi procijenili koje su najukusnije. Nakon prvog dijela uslijedila je prezentacija suhih kolača (prkača) koje su učenici izradili kod kuće. Učenici su kroz javni nastup pred mnoštvom gledatelja predstavili kolač koji su donijeli, njegove sastojke i proces pripreme na zavičajnom govoru. Za vrijeme čekanja objave rezultata učenici su imali priliku sudjelovati u kulinarskoj radionici s Podravkinim promotorom te vidjeti neke zanimljive slastičarske pripravke. Za najukusniju roladu 3. mjesto je osvojila Područna škola Drenovica, a Osnovna škola Ferdinandovac osvojila je 3. mjesto za najbolju prezentaciju kolača. Učenici su puni dojmova uz poklon-pakete i zahvalnice ponijeli duh nematerijalne kulturne baštine svojim kućama.

Petra Ivančan, učiteljica RN