Europski dan jezika

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 4. 10. 2023.

Europski dan jezika u našoj školi obilježen je 26. 9. 2023. godine. Svi učenici okupili su se u hodniku i Vedrana Vranić pročitala je zašto obilježavamo i zašto je važan Europski dan jezika. Ciljevi su mu:

1. Upozoriti javnost na važnost učenja jezika i raznolikost naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost.

2. Promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe.

3. Poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje.

Vedrana je tim tekstom pokušala potaknuti učenike da uče jezike jer ih je dobro i korisno znati što više. Nakon Vedranina uvoda, Patrik Patačko vodio je kviz o poplavama. Učenici su prethodno putem Teamsa primili tekst na tu aktualnu temu na engleskom i njemačkom jeziku koji su pripremile predmetne učiteljice. Učenici su ga trebali pročitati i odgovarati na pitanja na hrvatskom jeziku. Na postavljena su pitanja rado odgovarali, a Patrik je naglasio da su poplave bile jake. U pripremi programa sudjelovale su i učiteljice hrvatskoga jezika. Nakon njegova završetka svi su otišli u učionice na nastavu.

Lea Pavlović, 6. a