Gledajte kroz naše naočale

Autor: Iva Hrženjak, 26. 11. 2023.

Članovi Udruge slijepih i slabovidnih osoba Koprivničko-križevačke županije, u petak 24.11.2023. održali su edukaciju učenicima 6. i 8. razreda. Edukacija se provodi u sklopu projekta "Gledajte kroz naše naočale".

Učenici su imali priliku educirati se o životu slijepih osoba. Imali su priliku razgovarati sa slijepom osobom te bolje upoznati njezine navike i vidjeti kako izgleda jedan dan u njihovom životu. Vidjeli su kako funkcionira bijeli štap i upoznali su se s dresurom psa.

Predavanje je bilo vrlo interaktivno, a učenici su mogli sudjelovati u različitim aktivnostima koje su imale za cilj simulirati iskustvo slijepe ili slabovidne osobe. Također, imali su priliku postavljati pitanja, izraziti svoje stavove te raspravljati o tome kako učiniti naše društvo inkluzivnim i prilagođenim potrebama slijepih i slabovidnih osoba.

Naučili smo kako pomoći slijepim osobama, a najviše od svega smo naučili da bez obzira na tjelesni nedostatak, i dalje možemo ostvariti razne ciljeve u životu.