Međunarodno natjecanje Dabar

Autor: Iva Hrženjak, 29. 1. 2024.

Republika Hrvatska je od 2016. godine uključena u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji. Ovisno o dobi učenika postoji nekoliko kategorija natjecanja.
S ponosom možemo reći da su dva učenika naše škole ušli u 10 % najboljih u Republici Hrvatskoj, a to su Lovro Radojica u kategoriji MegaDabar, učenik sedmog razreda i Ana Širec, također u kategoriji MegaDabar, učenica osmog razreda.
Čestitamo im.
Iva Hrženjak, učiteljica informatike