Škola plivanja

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 24. 2. 2024.

Učenici 3. i 4. razreda Osnovne škole Ferdinandovac, PŠ Crnec i PŠ Drenovica pohađali su program Obuke neplivača – Školu plivanja na Gradskim bazenima Cerine u Koprivnici. Škola plivanja odvijala se od 5. do 9. 2. 2024. godine.

Prvi dan učitelji su provjeravali naše znanje o plivanju pa su nas svrstali u grupe: plivači, poluplivači i neplivači. Većina učenika nije znala plivati, neki su ulazili  u vodu uz nagovor, neki su samo hodali  po vodi ili su pokušavali plutati. Svatko je u svojoj grupi s trenerima izvodio prikladne vježbe. Ja sam bila u grupi plivači. Zadnji dan su nas testirali. Svi smo dobili diplome za završen stupanj plivanja. Većina je učenika naučila plivati i dobila diplomu plivač ili plivač početnik. Posljednji dan imali smo natjecanje u brzom plivanju i dobili diplome za osvojeno mjesto u plivanju. Osvojila sam diplomu za drugo mjesto u ženskoj utrci plivača i završila 5. stupanj plivanja.

Bilo je to lijepo iskustvo, gdje smo uz igru i zabavu postali sigurniji i spretniji plivači.

Marta Vidović, 4. r.