Petra Živko dobitnica utješne nagrade na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2015.

Autor: Silvija Jularić, 23. 11. 2015.

Naša je škola i ove godine sudjelovala u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba. Tema ovogodišnjega kviza bila je Putovanja do znanja, vezana uz Međunarodnu godinu svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu. U on line kvizu sudjelovali su učenici viših razreda. Najsretnija je među njima bila Petra Živko iz 7. razreda koja je iz naše školske knjižnice izvučena da sudjeluje na završnoj svečanosti kviza održanoj u zagrebačkom kinu Europa. Tamo je nazočila prigodnom programu nazvanom Alkemija svjetla = Iskra života koji je vodila umjetnica Helena Bulaja Madunić. Nakon 45 minuta zanimljivih i poučnih animiranih filmova uslijedilo je izvlačenje nagrada. Prvu od deset utješnih nagrada dobila je upravo Petra Živko. Dobila je knjigu i mini svjetiljku u skladu s temom ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige Upali svjetiljku i čitaj!

Glavnu je nagradu, tablet, dobila Lea Babić iz Markušice.

U poslijepodnevnim satima Petra i školska knjižničarka Lidija Levačić Mesarov obišle su Interliber, 38. međunarodni sajam knjiga i nabavile nove knjige za školsku knjižnicu.