Učitelji i profesori - razlike i sličnosti_predavanje u 2. i 3. razredu PRO Drenovica

Autor: Danijela Begović Jankić, 12. 12. 2017.

Učitelji i profesori - razlike i sličnosti

U petak, 8. 12., u goste nam je stigla mama našeg učenika Matka Cika, gospođa Željka Cik. Ona je učenicima 2. i 3. razreda održala predavanje na temu učitelji  i profesori – razlike i sličnosti.

Na početku samog predavanja gospođa Cik učenicima je pojasnila koje je njeno zanimanje i koji je fakultet morala završiti da stekne zvanje  profesorice njemačkog i hrvatskog jezika.

Objasnila im je razlike između učitelja koji uče učenike od prvog do osmog razreda i profesora koji poučavaju od prvog razreda srednje škole pa sve do završetka fakulteta.

Gospođa Cik je nakon uvodnog predavanja održala  sat hrvatskog jezika gdje je učenike poučila kako napisati čestitku na stranom jeziku. Učenici su naučili pisati čestitku na njemačkom jeziku te taj tekst prevesti na hrvatski jezik. Cijelo predavanje učenici su zainteresirano pratili te aktivno sudjelovali u usvajanju novih znanja.

Učiteljica  2. i 3 . razreda:    Slavica Pavlović