Eko-projekt OŠ Ferdinandovac najbolji

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 25. 11. 2011.

OŠ Ferdinandovac svojim je eko-projektom nazvanim Riznica sjemena starih sorata cvijeća osvojila prvu nagradu u natječaju za najbolji eko-projekt osnovnih i srednjih škola riječkog Novog lista i INE, rafinerije nafte Rijeke. Cilj je projekta prikupiti sjemenke starinskih sorata cvijeća koje pomalo nestaju iz naših vrtova, s prozora i balkona, opisati biljke, sve objaviti u katalogu s fotografijama sjemena i cvijeta svake pojedine sorte. Zamišljeno je da se projekt realizira tijekom ove i sljedeće školske godine u okviru izvannastavnih aktivnosti ekološke i cvjećarsko-aranžerske grupe. Nagradu vrijednu 5 000 kn primili su predstavnici škole, učenici Ana Marija Kolar, Katarina Maletić, Ivan Međurečan, Adela Pavlović i Klara Vicenski predvođeni ravnateljem Slavkom Kenđelićem u sjedištu INE u Rijeci 23. studenoga ove godine.

Lidija Levačić Mesarov