ZELENA ČISTKA – JEDAN DAN ZA ČISTI OKOLIŠ

Autor: Danijel Balaško, 12. 4. 2012.

U sklopu globalnog pokreta Let's do it! World Cleanup 2012. u Hrvatskoj se provodi kampanja Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš koja će okupiti, 21. travnja 2012., najveći broj volontera ikada u zajedničkoj akciji čišćenja.

Kontakt informacije: http://www.zelena-cistka.org/

Kampanja ima za cilj podizanje svijesti građana Hrvatske o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada, a kulminacija kampanje je akcija čišćenja nepravilno odbačenog otpada u travnju 2012.g.

Kampanja će se provoditi putem tri segmenta djelovanja:

1. Kartiranje

2. Promocija

3. Akcija

Naša škola će sudjelovati u trećem segmentu, a to je akcija, uključivanjem učenika i učitelja dan prije globalne akcije, u petak 20. travnja 2012., čišćenjem okoliša u okolici svoje škole, objavljivanjem rezultata na stranicama škole, te slanjem rezultata u ured Zelene čistke.

Ukoliko želimo čist okoliš, a on nam je potreban, moramo biti dio promjene. One kreću od nas samih. Ideja i trud donose ostvarenje željenog cilja, a to je: čist okoliš za danas, ali i sutra, za nas kao i buduće generacije. Svi stvaramo otpad, svi smo dio problema i rješenja. Pokažimo što smo u stanju napraviti zajednički. Ovo je kampanja svih! Stoga pozivamo sve mještane Općine Ferdinandovac da se uključe u ovu veliku akciju čišćenjem i uređenjem svojih dvorišta, okućnica, poljoprivrednih površina i sl.