ODRŽANA AKCIJA ZELENA ČISTKA

Autor: Danijel Balaško, 28. 4. 2012.

U petak, 20. 4. uspješno je održana akcija Zelena čistka – jedan dan za čist okoliš u kojoj su sudjelovali svi učenici matične škole i svi učenici PŠ Drenovica i PŠ Crnec zajedno sa svojim učiteljima – razrednicima.

Učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljicama u matičnoj školi očistili su zelene površine i park oko školske zgrade, vrtića, crkve i zgrade Općine, a učenici predmetne nastave zajedno sa svojim razrednicima obišli su  ulice u krugu oko 0,5 km od samog središta sela i školske zgrade koje imaju veće zelene površine. Učenici područnih škola zajedno sa svojim učiteljima čistili su okoliš oko svojih školskih zgrada u Novome Virju.

Prikupili smo oko 10-ak nepunih vreća od 80 l otpada, u kojem je prevladavao papir, dijelovi plastične ambalaže, sitropor, gume i sl. Nakon akcije učenici su razvrstali otpad i odložili u za to previđene spremnike.

Zahvaljujemo svima koji su se uključili u ovu hvalevrijednu akciju, jer  jedino kad se male ruke slože, sve se može! Zelena čistka danas za čišće sutra!

Slike pogledajte u fotogaleriji slika na ovoj poveznici.

Ananda Glavica Ostojić, prof.