Nika i Mihaela sudjelovale na Maloj virovskoj prkačijadi 2022.

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 25. 5. 2022.

U sklopu 7. Virovske prkačijade, prvog europskog festivala malih tradicionalnih kolača, u petak, 20. svibnja  u Osnovnoj školi prof. Franje Viktora Šignjara u Virju održana je Mala virovska prkačijada – natjecanje učenika osnovnih škola u pripremi i prezentaciji prkača.

Uz školu domaćina, sudjelovali su i učenici iz OŠ Mihovila Pavleka Miškine Đelekovec, OŠ Ferdinandovac PŠ Drenovica, OŠ Gola, OŠ Ivana Lackovića Croate Kalinovac, OŠ prof. Blaža Mađera Novigrad Podravski i OŠ Andrije Palmovića Rasinja.

Naše predstavnice bile su učenice četvrtog razreda, Mihaela Kovačević i Nika Živko, iz PŠ Drenovica pod vodstvom mentorice učiteljice Slavice Pavlović. Nika i Mihaela uspješno su izradile zadani prkač – vrganj.

Za svoj prkač osvojile su treće mjesto u kategoriji najboljeg prkača – kolača.

Natjecanje je bilo slatko i zanimljivo, s puno gostiju koji su pružili podršku svim natjecateljima u izradi zadanog prkača.

Slavica Pavlović, dipl. uč.