Škola u prirodi

Autor: Katarina Križić, 30. 5. 2022.

Učenici trećeg razreda proveli su dan u prirodi i iskoristili vrijeme za učenje.

Dana 18. svibnja 2022. godine bio je naš treći razred  u školi u prirodi u susjednom selu Batinske.

Sakupili smo se ispred škole. Išli smo autobusom u Batinske do galerije Ivana Lackovića Croate. Tamo su nas dočekale dvije šumarke. S njima smo posjetili šumu hrasta lužnjaka. Učile su nas o tome kako od bebe šume nastaje velika šuma. Prvo padnu na tlo plodovi hrasta, žirevi. Zatim se zaštite ogradom od šumskih životinja da ih ne unište i ne pojedu. Za veliko drvo kakvo se nalazi u šumi potrebno je 140 godina. Trebamo zaštititi naše šume jer su one naše blago.

Iza toga smo išli preko mosta na mali otok koji se nalazi na jezeru. Na otoku su stolovi i klupe gdje smo učili i pisali. Upoznali smo vodu stajaćicu. Za užinu smo dobili ribe. Pokraj jezera se nalazi igralište na kojem smo se poslije rada igrali i zabavljali.

Nakon igre roditelji su došli po nas i vratili smo se kući.

Petra Tomašek i Noa Jalžabetić, 3. razred