Autor: Lidija Levačić Mesarov, 27. 6. 2022.

Dan Osnovne škole Ferdinandovac svečano je obilježen školskom priredbom, svečanom sjednicom, kazališnom predstavom i susretom s književnikom.

Na početku svečane priredbe u povodu Dana škole sve je pozdravio načelnik Općine Vjekoslav Maletić. Scenska radionica razredne nastave pripremila je igrokaz o nastanku Ferdinandovca i recitacije, a dramska skupina viših razreda igrokaz Komarac u kazalištu i o razlikama života nekad i danas. Nastupili su i najuspješniji izvođači na projektu Pokaži što znaš te školski zbor i tamburaši. Ravnatelj škole Miroslav Fuček nagradio je najuspješnije učenike te proglasio Zvijezdu škole za školsku godinu 2021./22. Idu Nađ.  Diplomu Uzoran učenik primili su učenici koji su svih osam godina završili s odličnim uspjehom.

Održan je susret s književnikom Darkom Perom Pernjakom iz Koprivnice za učenike razredne nastave. Na njemu su učenici upoznali autora i njegovu knjigu Antunova rijeka te naučili da različite ne treba unaprijed osuđivati, već upoznati njihove dobre strane.

Kazalište Prijatelj iz Zagreba izvelo je predstavu Basne za nas danas. Odigrali su je Hrvoje Zalar i Anja Đurinović. Na šaljiv i zabavan način uz skečeve, ples i glazbene brojeve predočili su basne o dvama ovnovima na brvi, vuku i janjetu, lavu i mišu te cvrčku i mravu. Učenici su kroz zabavu i smijeh lako iščitali njihove pouke.

Svečanoj sjednici nazočili su zaposlenici škole, umirovljenici i načelnici općina u kojima škola djeluje te ferdinandovački župnik. Ravnatelj je ukratko rezimirao radove i postignuća tijekom školske godine. Što se tiče poboljšavanja materijalno-tehničkih uvjeta u školi, obojani su zidovi u područnim školama u Drenovici i Crncu, nabavljeno nešto školskih klupa i stolaca, LCD mikroskop i klavijature. Kupljena je profesionalna oprema za kuhinju i za čišćenje školskih prostora. Od sportske opreme nabavljene su dvije košarkaške table za vanjsku uporabu, mreža za mali nogomet, mrežica za koš te je postavljena zaštitna ograda za igralište. U okviru projekta prekogranične suradnje ROBOTICO, koji se uspješno provodi tijekom dvije godine u suradnji sa Strukovnom školom Đurđevac i Osnovnom školom iz Csurga, nabavljena je web-kamera LOGITECH, kamera GOPRO HERO 9 i memorijska kartica Goodram. U projektu je sudjelovalo 28 učenika naše škole. Što se tiče postignuća na natjecanjima, ravnatelj je istaknuo uspjeh učenice sedmog razreda Ide Nađ koja je na državnoj razini natjecanja Europa u školi osvojila prvo mjesto u kategoriji likovnih radova učenika sedmih i osmih razreda pod vodstvom mentorice Ive Rođak te plasman učenice sedmog razreda Mirele Zeljar na državno natjecanje iz Hrvatskog jezika. Njezina je mentorica bila Lidija Levačić Mesarov. Zaposlenicima su svečano uručene jubilarne nagrade za ostvareni radni staž.