Posjet ''Automatica'' sajmu u Munchenu

Autor: Katarina Križić, 11. 7. 2022.

Naši učenici koji sudjeluju u projektu Robotico posjetili su sajam ''Automatica u Münchenu.

Na stručnoj ekskurziji sudjelovalo je 26 učenika 5.-8. razreda i tri učitelja OŠ Csurgo, 26 učenika 5.-8. razreda i tri učitelja OŠ Ferdinandovac, šest učenika i dva nastavnika Strukovne škole Đurđevac te hrvatsko-mađarski prevoditelj.

Naši učenici i učitelji uključeni u projekt Robotico, zajedno s učenicima iz Strukovne škole Đurđevac i OŠ Csurgo posjetili su ''Automatica'' sajam u Münchenu u periodu od 22. do 24.lipnja 2022.

Sudionici projekta imali su priliku posjetiti šest paviljona sajma u kojima je izlagalo više od 900 tvrtki koje se bave industrijskom i mobilnom robotikom, sustavima automatizacije te pametnim rješenjima za industriju, urbane sredine i kućanstva.
Tamo su imali prilike vidjeti suvremena rješenja tehnologije, komunicirati ne samo s izlagačima već i s robotima. Također, učenici su imali mogućnost i postavljati pitanja izlagačima ukoliko su pokazali interes za nekim od proizvoda. Povratne informacije koje smo dobili od izlagača bile su pozitivne, ugodno su iznenađeni što su učenici osnovne škole imali prilike vidjeti sajam, a neki od njih spomenuli su kako uvijek traže nove radnike i da im se učenici slobodno jave kroz par godina.

Osim sajma, učenici su posjetili Olimpijski stadion, Allianz arenu te Odeonsplatz.