Obilježavanje Dana kruha

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 28. 10. 2022.

U petak, 21. 10. 2022., učenici OŠ Ferdinandovac obilježili su Dane kruha. Program je počeo u 11 h. Svaki razred imao je svoj stol s raznim plodovima jeseni te proizvodima koje su zajedno ispekli sa svojim roditeljima kod kuće.

Kada je svaki od razreda ukrasio svoj stol, program je mogao započeti. Na početku, vjeroučitelj je rekao par riječi o tome kako je bitno zahvaliti Bogu na svemu što imamo.  Učenici razredne i predmetne nastave, koji idu na dramsku skupinu, izveli su par točaka na temu jeseni i Dana kruha, a na neke smo se i nasmijali.

Kada su svi izvođači završili sa svojim točkama, župnik Daroslav Benjak je također rekao par riječi i blagoslovio sve što su učenici donijeli. Na kraju svi su se okupili oko svojih stolova i blagovali što su donijeli.                                                                                                                                                    Lucija Fuček, 7. r.